ایمونیفای360 چیست؟ سیستم امنیتی Imunify360

Imunify360 یک ابزار قدرتمند و یک راه حل امنیتی حرفه ای که می باشد که توسط کلودلینوکس ارائه شده است . Imunify360 یک محصول و پلاگین امنیتی قابل نصب روی سرور ها با سیستم عامل لینوکس و کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین می باشد که توانایی ارتقاء سطح امنتی سرور های میزبانی وب را دارد.

این پلاگین امنیتی از یک روش شش لایه امنیتی برای مقابله با انواع حملات مخرب و توزیع نیروی شدید استفاده می کند .

Imunify 360 به طور مداوم اطلاعات حملات مختلف را از سرور های مختلف در نقاط مختلف جهان جمع آوری می کند.

imunify360 یبصورت خودکار همه فایلها سرور را برای تزریق بد افزار اسکن نموده و فایلهای آلوده را قرنطینه میکند

قابلیت و توانایی های Imunify 360

 1. فایروال پیشرفته
 2. سیستم شناسایی و محافظت از نفوذ
 3. محافظت از بدافزار
 4. مدیریت Patch
 5. مدیریت اعتبار وب سایت
 6. دفاع فعال

ایمونیفی ۳۶۰ به عنوان یک راه حل امنیتی کامل

ایمونیفی ۳۶۰، به عنوان راه حلی کامل برای امنیت سرورهای اشتراکی، وی پی اس ها و سرورهای اختصاصی شناخته می شود. این سیستم بر اساس یک ساختار شش لایه امنیتی مستقل و نیز سیستم ایمنی مبتنی بر یک دیتابیس مرکزی از سرور محافظت می کند.

در واقع دیتابیس مرکزی، تمام تهدید های رخ داده روی سیستم های مجهز به Imunify360 در سرتاسر دنیا را جمع آوری و آنالیز می کند و بر اساس آن، سایر سیستم ها را در برابر تهدیدات مشابه، محافظت می کند.

سیستم امنیتی ایمونیفی ۳۶۰

سیستم امنیتی ایمونیفی ۳۶۰

ساختار ۶ لایه امنیتی ایمونیفی ۳۶۰، شامل موارد زیر می شود:

 1. اسکن خودکار برای بدافزار ها (Malware) و پاک سازی آنها
 2. فایروال وب (WAF) پیشرفته با قابلیت به روز رسانی قوانین بر اساس هوش مصنوعی
 3. سیستم تشخیص و محافظت در برابر نفوذ (IDS)
 4. سیستم محافظت پیشگیرانه برای وب سایت های PHP
 5. مدیریت به روزرسانی و پچ نرم افزارها
 6. محافظ وب با قابلیت شناسایی روبات ها با Captcha
شناسایی بدافزار (Malware) ها:

Imunify360 بهمراه خود یک اسکنتر بدافزار نیز دارد و میتواند به صورت دوره ای فایل های روی سرور را بررسی و اسکن کند و درصورت مشاهده هرگونه فایل آلوده ای آن را حذف و یا قرنطینه نماید.

حتما بخوانید :  انتقال فایل‌های حجیم از هاست به هاست دیگر با php و ftp

نکته جالب در رابطه با اسکنر Malware این سیستم این است که هم فایل های آپلود شده توسط FTP و هم فایل های آپلود شده توسط وب سایت را بررسی می کند.

سیستم محافظت پیشگیرانه برای سایت های PHP:

برخی اوقات، هکرها به جای آپلود فایل های Shell تابلودار و شناخته شده که به راحتی توسط سیستم های آنتی ویروس و آنتی مالویر شناسایی می شوند، سعی می کنند با برنامه نویسی کدهای PHP و استفاده از ضعف امنیتی تنظیمات سرور، به آن نفوذ کنند. به طور مثال کدهای مخرب را به صورت Encode شده در برنامه inject می کنند یا دستوراتی که ممنوع هستند را اجرا می کنند. این سیستم به صورت اتوماتیک جلوی اجرای این کدها را قبل از اجرا توسط وب سرور می گیرد و فایل را برای بررسی قرنطینه می کند. در کل یکی از جذاب ترین قابلیت های ایمونیفی ۳۶۰ برای ما، این ویژگی بود.

سیستم IDS و فایروال:

ایمونیفی ۳۶۰ مجهز به یک سیستم ثبت رویدادهاست. به طور مثال هر حمله یا تلاش ناموفقی برای حمله که صورت بگیرد، در رویدادها ثبت شده و بر اساس آن و طبق شرایطی خاص، فایروال اقدام به بلاک کردن IP نفوذگر می کند. ضمن اینکه بسیاری از IP ها به دیتابیس مرکزی ارسال می شود و اگر به طور مثال یک حمله از کشور چین صورت پذیرید و آی پی های حمله کنندگان شناسایی شود، این IP ها نه تنها بر روی سرور ما، بلکه بر روی تمام سرورهای مجهز به Imunify360 در دنیا بلاک خواهد شد.

 

هماهنگی imunify360 با سی پنل

از آنجایی که کلود لینوکس و سی پنل با یکدیگر هماهنگی زیادی دارند و بین شرکت هایشان نیز روابط زیادی وجود دارد، طبیعی است
که نرم افزار امنیتی imunify360 نیز از هماهنگی فوق العاده ای با سی پنل بهره مند باشد.

 

این سیستم به صورت رایگان برای کاربران سرورهای لینوکسی شرکت از جمله مشتریان هاست های وردپرسی و هاست های پربازديد و هاست پرسرعت  فعال است و امنیت سایت های شما را فراهم کرده است.