سوالات متداول


برای ثبت دامنه IR باید شناسه ایرنیک بسازید. پس از تکمیل یکی از فرمهای زیر، یک شناسه به شما اختصاص داده می شود که به آن شناسه ایرنیک می گویند. (اگر قبلا در سایت ایرنیک ثبت نام کرده اید، نیاز به ساخت مجدد شناسه نیست)

بله، شما می توانید دامنه را از جای دیگری ثبت کنید و برای دامنهء خود از سرویس های هاستینگ ما استفاده کنید.

اگر دامنه شما دامنه ملی IR باشد کنترل پنل دامنه شما در سایت nic.ir میباشد

برای انتقال دامنه ملی به شناسه ایرنیک دیگر (فروش دامنه ir ثبت شده به شخص دیگر - و یا خرید دامنه ir ثبت شده از شخص دیگر) باید از این بخش اقدام نمایید : انتقال دامنه ملی هزینه انتقال در همان لینک نوشته شده است
پس از اینکه درخواست انتقال دادید، باید انتقال در سایت ایرنیک یا در ایمیلی که از طرف ایرنیک برای صاحب فعلی دامنه ارسال میشود تائید شود
سپس منتظر ایمیل ایرنیک بمانید و مدارک را برای ایرنیک ارسال کنید و مجدداً منتظر بمانید تا انتقال توسط ایرنیک کامل شود. (مدارک باید توسط شخص صاحب امتیاز دامنه برای ایرنیک ارسال شود)
اگر مراحل را انجام دهید انتقال حدود 1 یا 2 روز کاری طول میکشد

اعمال تغییرات DNS از 1 تا 72 ساعت طول می کشد. این مدت بستگی به سرویس دهنده اینترنت شما دارد. بعضی سرویس دهنده ها dns ها را سریعتر به روز می کنند و برخی با وقفه طولانی بیشتر.
گر پس از تغییر DNS های دامنه سایت شما باز نمی شود، یا هنوز همان هاست قبلی باز می شود یا به هر شکل dns های جدید هنوز اعمال نشده اند منتظر بمانید
اگر پس از این مدت باز هم مشکل شما برطرف نشد با پشتیباتی هاست خود تماس بگیرید

بله ، درصورتی که کنترل پنل میزبان قبلی شما CPanel باشد به صورت رایگان منتقل می گردد. جهت انجام پروسه انتقال کافیست پس از سفارش مشخصات نام کاربری و پسورد هاست پیشین خود را برای واحد فنی تیکت کنید

بله در هر زمان شما قادر به ارتقا سرویس خود می باشید.

پهنای باند در اکثر سرویس های بدون محدودیت در نظر گرفته شده است ، ولی در صورتی که سرویس شما دارای محدودیت می باشد و شما نیاز به پهنای باند بیشتری دارید میتوانید با پرداخت هزنیه مقدار آن را افزایش دهید .

پشتیبانی از طریق ارسال تیکت بصورت ۲۴ ساعته می باشد، پاسخدهی تیکت ها در کمتر از یکساعت انجام می شود.پشتیبانی آنلاین در سایت معمولا پاسخگوی سوالات شما می باشد.

از طریق تیکت با دپارتمان مدیریت در تماس باشید.

برای داشتن یک سایت در گام اول شما باید اسمی برای سایتتان انتخاب کنید به عنوان مثال شما می خواهید نام سایتتان rezai باشد بنابراین باید این اسم را ثبت کنید.اگر این اسم را کس دیگری ثبت نکرده باشد، شما می توانید با مبلغ شش هزار تومان نام rezai.ir را ثبت کنید، شما می توانید از هر پسوندی استفاده کنید ، پسوند های com بین المللی هستند.
در گام دوم شما باید فضایی خرید کنید که اطلاعات سایتتان را در ان وارد کنید.به این فضا هاست گفته می شود. قیمت ها در هاست ها با توجه به کیفیت و سرعت و بحث میزان حجم متفاوت است
گام سوم بحث موضوع سایت شما هست.و اینکه چه سایتی می خواهید داشته باشید.اگر قبلا سایت شما طراحی شده است می توانید اطلاعات سایت را در هاست اپلود کنید
اگر سایتتون رو طراحی نکردین واحد طراحی سپاهان سرور این کار رو براتون انجام میده !

بله در هر زمان شما قادر به ارتقا سرویس خود می باشید.

تحویل سرویس های میزبانی وب به صورت آنی می باشد یعنی پس از پرداخت وجه سرویس اتوماتیک سیستم سروی شما را ایجاد میکند و اطلاعات سرویس را برای شما ارسل می کند . ولی در سرویس های سرور مجازی این زمان از 1ساعت تا 24 ساعت متغییر خواهد بود .

پس از خرید اطلاعات کامل سرویس مورد نظر شامل DNSو IP سرویس برای شما ارسال می شود . همچنین در قسمت سرویس های من این دو مورد قابل مشاهده می باشد.

سپاهان سرور تا 7روز اول سفارش چنانچه شما از کیفیت سرویس راضی نباشید و یا مشکلی پیش آمده باشد که توسط تیم قابل حل نباشید هزینه شما را به صورت کامل عودت میدهد فقط هزینه 500تومان از هزینه مورد نظر کسر و بابت کارمزد بانکی به بانک پرداخت می شود.