انتقال سایت از دایرکت ادمین به سی پنل

خیلی تا حالا پیش اومده که به دلایلی مثل قدرتمند بودن و منعطف تر بودن هاست سی پنل تصمیم به مهاجرت از دایرکت ادمین به سی پنل کردید. جهت انتقال سایت از دایرکت ادمین به سی پنل، با توجه به متفاوت بودن کنترل پنل ها نیاز است انتقال اطلاعات به صورت دستی انجام شود. به این جهت، پس از ورود به کنترل پنل دایرکت ادمین وارد بخش “File Manager” یا همان مدیریت فایل ها شوید.

انتقال سایت از کنترل پنل دایرکت ادمین به سی پنل

مراحل انتقال سایت از دایرکت ادمین به سی پنل

برای انتقال سایت از Directadmin به Cpanel باید ابتدا وارد ناحیه‌ی کاربری دایرکت ادمین خود شده و تمامی فایل‌های هاست خود در مسیر public_html را به صورت فایل فشرده درآورده و در روت هاست لینوکس سی پنل (پوشه public_html) خود دانلود نمایید سپس تمامی فایل‌ها را از حالت فشرده خارج کنید

سپس باید یک دیتابیس و یک یوزر برای پایگاه داده خود بسازید.

پس از ساخت پایگاه داده خود و Join کردن یوزر به آن باید از اطلاعات دیتابیس کنونی وب‌سایت خود یک بکاپ با پسوند sql. تهیه کرده و با لاگین به بخش phpmyadmin سی پنل خود در بخش Import دیتابیس مربوطه را ایمپورت نمایید.

حال باید فایل config سیستم مدیریت محتوای خود را بازکرده و اطلاعات جدید دیتابیس سی پنل را در آن وارد نمایید تا اتصال سایت با پایگاه داده جدید برقرار شود. برای مثال اگر از وردپرس استفاده میکنید باید اطلاعات دیتابیس جدید را در فایل wp-config.php وارد کنید.

چنانچه وب‌سایت شما دارای دیتابیس‌های متفاوتی می‌باشد باید از تمامی آن ها تک‌تک Export گرفته و در سی پنل خود Import نمایید.

حتما بخوانید :  آموزش ایجاد پاسخگوی خودکار ایمیل ها در سی پنل