آموزش رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس در فروشگاه ووکامرس

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی را داشته باشید و از ووکامرس استفاده کنید. ووکامرس یکی از قوی ترین فروشگاه سازهایی است که با کمک آن می توانید فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید. حال اگر سایت فروشگاهی شما کند عمل کند و نتوانید به راحتی آن را مدیریت کنید، به نظرتان چه مشکلی رخ می دهد؟ در این صورت به راحتی نمی توانید سفارش های خود را مدیریت کنید و در نهایت کارهای موردنظر شما به سختی انجام می شود. یکی از مشکلاتی که کاربران وردپرسی با آن روبرو می شوند، کندی پیشخوان وردپرس پس از نصب ووکامرس است. اگر شما هم با چنین مشکلی همراه هستید، در این مقاله همراه ما باشید.

علت بروز مشکل کندی پیشخوان فروشگاه ووکامرس چیست؟

دلیل اصلی بروز این مشکل ، این است که در هنگام نصب ووکامرس مجوز رهگیری ووکامرس را فعال کرده اید. این مجوز ، به ووکامرس اجازه می دهد تا آمار و اطلاعات غیر مهم از فروشگاه شما را در جهت بهبود افزونه ووکامرس استفاده کند به همین خاطر سرعت پیشخوان وردپرس کند می شود.

در واقع، در بخش تنظیمات ووکامرس گزینه ای وجود دارد که اگر کاربر آن را فعال کند، اطلاعات مفیدی که مربوط به این افزونه است برای تیم توسعه دهنده ارسال می شود. از طرفی، این اطلاعات از طریق سرور wp.com ارسال می شود که متأسفانه در ایران فیلتر است. همین مسئله باعث می شود تا پیشخوان وردپرس کاربران تلاش کند تا با این سرور ارتباط برقرار کند ، به همین دلیل ، تا پایان لود این فایل و تلاش های مکرر و در نهایت Timeout ، نزدیک به 1 دقیقه انتظار برای لود کامل پیشخوان وردپرس رخ می دهد.

حتما بخوانید :  آموزش اتصال رسانه وردپرس به هاست دانلود

افزایش سرعت پیشخوان وردپرس

به پیشخوان وب سایت خود وارد شوید ، از طریق منوی سمت راست وارد بخش ووکامرس >> پیکربندی شوید:

سپس در صفحه باز شده ، روی گزینه پیشرفته کلیک می کنیم و طبق تصویر زیر عمل می نماییم.

آموزش رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس در فروشگاه ووکامرس

همینطور در صورتی که گزینه “نمایش پیشنهادات ووکامرس” روشن هست، اون رو هم غیر فعال کنید.

مشکل شما به همین سادگی رفع خواهد شد و دیگر با کندی پیشخوان وردپرس پس از نصب ووکامرس روبرو نخواهید بود.

 

 

 

در صورت باقی ماندن مشکل بهتر است سرویس خود را به یک هاست ووکامرس پرسرعت منتقل کنید.