تغییر آدرس های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

تا به حال برای شما پیش آمده که آدرس سایتتان را تغییر دهید و وردپرس با مشکل روبرو شود؟ با تغییر دامنه ی سایت ، ممکن است ظاهر سایت بهم ریخته شود و اجزای مختلفی هنوز بر روی آدرس دامنه ی قبلی باشند بنابر این وردپرس همچنان به دنبال مسیر قبلی بوده و وقتی آن را نمیابد با مشکل بهم ریختگی و عدم صحیحی لود سایت مواجه خواهید شد. برای رفع این مشکل راه حل های بسیاری وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم راه حلی جهت تغییر دامنه سایت وردپرسی ارائه کنیم که نیازی به استفاده از پلاگین ها و سایر موارد را نداشته وبسیار ساده می باشد .

تغییر آدرس های سایت وردپرسی

 تغییر آدرس سایت با استفاده از phpMyAdmin

نحوه ی تغییر نام دامنه ی قبلی سایت وردپرسی به نام دامنه ی جدید :

  1. ابتدا وارد کنترل پنل مدیریتی هاست خود شوید.
  2. phpMyAdmin را باز کنید.
    نکته: در هاست دایرکت ادمین از بخش MySQL Management به phpMyAdmin مراجعه کنید.
  3. نام پایگاه داده خود را در قسمت چپ پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. چندین جدول با نمایش درختی در زیر نام پایگاه داده شما ظاهر می شود. روی جدول wp_options کلیک کنید.

 

4.پس از کلیک و نمایش جدول wp_options، سطر های ‘siteurl’ و ‘home’ را در جدول پیدا کنید. برای تغییر این سطر ها فقط کافی است روی علامت مداد کنار هر سطر کلیک کنید.

5.سپس مقادیر هر دو قسمت را با نام دامنه ی جدید جایگزین کنید. حتما به سه مورد زیر دقت کنید:

  • قبل از تغییر از نام فعلی، از نام دامنه درج شده در این فیلد یک کپی بگیرید چون در مرحله 7 مورد نیاز است.
  • دقت داشته باشید انتهای آدرس کاراکتر / درج نشود.
  • آدرس سایت به همراه پروتکل درج گردد.

6.پس از اینکه نام دامنه ی جدید را در هر دو مورد جایگزین کردید، مجدد بر روی نام دیتابیس مورد نظر کلیک کنید و سپس به سربرگ SQL بروید.

7.در این بخش می توانید کد ها و دستورات مورد نظر خود را تایپ و اجرا کنید، دستور ذیل را به صورت کامل کپی و در قسمت کد وارد کنید. در بخش olddomain.com نام دامنه ی قبلی که در مرحله 5 کپی کردید را وارد کرده و در بخش newdomain.com نیز نام دامنه ی جدید را وارد نمایید.

حتما بخوانید :  روش انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست
UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, 'olddomain.com/', 'newdomain.com/');

 

  • نکته: دقت کنید دامنه بین کاراکترهای ‘  ‘ درج شود. حتما کاراکتر / انتهای نام دامنه درج شود و همچنین ابتدای دامنه ها پروتکلی نوشته نشود

8.پس از اطمینان از صحت کد وارد شده می بایست بر روی دکمه ی Go جهت اجرای کد کلیک کنید. با این دستور تمامی لینک های داخلی وب سایت شما نیز بروز شده و به آدرس جدید منتقل خواهند شد. پیغام موفقیت آمیز بودن تغییرات را مشاهده خواهید کرد. در این پیغام تعداد سطرهای تغییر یافنه را نیز مشاهده می کنید که نباید 0 باشند.

9.در آخر نیز وارد بخش مدیریت وب سایت شده و از نویگیشن کنار صفحه ، تنظیمات، عمومی را فراخوانی نمایید و اطمینان یابید بخش SiteURL و HomeURL نیز به شکل صحیح تنظیم شده باشند.

 

نحوه تغییر آدرس سایت با استفاده از wp-config.php

 

روش دیگر برای تغییر آدرس سایت، ویرایش فایل wp-config.php است. نحوه انجام این روش کمی ساده تر از ویرایش پایگاه داده است و دسترسی سریعی به سایت شما می دهد. در ادامه زیر فرض می کنیم که آدرس Home و Site شما ‘example.com’ است.

1- با استفاده ازنرم افزار های تحت وب FTP یا SSH، وارد سایت خود شوید.

2- در دایرکتوری سایت خود فایل با عنوان wp-config.php را پیدا کنید.

3- در این فایل، خطوط زیر را به بالای صفحه اضافه کنید.

;(‘define(‘WP_HOME’,’http://example.com

;(‘define(‘WP_SITEURL’,’http://example.com

بلافاصله بعد از تغییر آدرس، سایت در آدرس جدید قابل دسترسی خواهد بود. اگر چه این روش به شما دسترسی فوری به سایت را می دهد، اما هنوز پایگاه داده برای استفاده از آدرس جدید Home و Site پیکربندی نشده است. می توانید از یک افزونه برای به روز رسانی تمام URL ها در پایگاه داده خود به URL جدید استفاده کنید.