آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

پایگاه داده یا دیتابیس به مجموعه‌ای از اطلاعات دارای ساختار منظم و سازمان‌مند گفته می‌شود. این پایگاه‌های اطلاعاتی، معمولا در قالبی که برای دستگاه‌ها و رایانه‌ها قابل خواندن و قابل دسترسی باشند ذخیره می‌شوند. البته چنین شیوه‌ی ذخیره سازی اطلاعات تنها روش موجود نیست و شیوه‌های دیگری مانند ذخیره سازی ساده در پرونده‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به زبانی دیگر، پایگاه داده مجموعه ای از رکورد های ذخیره شده در رایانه با یک روش سیستماتیک (اصولی) مثل یک برنامه رایانه ای است که می تواند به سوالات کاربر پاسخ دهد. برای ذخیره و بازیابی بهتر، هر رکورد معمولا به صورت مجموعه ای از اجزای داده ای یا رویداد ها سازماندهی می گردد .

دیتابیس (database) می‌تواند از طریق سیستم مدیریت دیتابیس (DBMS) که نرم‌افزاری برای مدیریت اطلاعات است مدیریت شود. در database، داده‌ها در جدول‌هایی قرار می‌گیرند که هر جدول دارای یک سری ردیف و ستون است و اطلاعات در آن‌ها فهرست می‌شوند تا به آسانی به روز رسانی و ویرایش شوند

 

آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

1)برای ایجاد دیتابیس در کنترل پنل دایرکت ادمین پس از لاگین به کنترل پنل بر روی MySQL Managment کلیک کنید.

creat a database in directadmin

2) در صفحه جدید روی گزینه Create new Database کلیک کنید و مانند تصویر در قسمت Database Name نام دیتابیس خود را انتخاب کنید.

creat a database in directadmin2

3)در قسمت Database Name  نام دیتابیس و در قسمت Database Username نام کاربری دیتابیس خود را انتخاب کنید و سپس رمزی برای این کاربری در قسمت Username Password ایجاد کنید.

4) روی گزینه  Creat کلیک کنید

 

 پایگاه داده می‌تواند در زمینه‌های بی‌شماری کار بشر را برای جمع‌آوری و پردازش اطلاعات آسان کند.

حتما بخوانید :  آپلود فایل در کنترل پنل دایرکت ادمین

شاید کار با database در ابتدا برای شما سخت به نظر برسد، اما پس از آشنا شدن با مفاهیم آن و آموزش دیدن در این زمینه خواهید دید که چقدر می‌تواند در صرفه جویی در وقت و هزینه‌ی شما موثر باشد.