فعالسازی تایید دو مرحله ای سی پنل

تایید دو مرحله ای یا  Two Step Verification عاملی است که می تواند بیشترین کمک را برای تامین امنیت اکانت داشته باشد.

شاید این موضوع و در واقع افزایش امنیت برای شما مسئله مهمی‌ باشد که بخواهید از کنترل پنل سی پنل خود نیز حفاظت کنید و فعال کردن ورود دو مرحله ای در سی پنل را برای آن در نظر بگیرید تا اگر‌ کسی هم رمز شما رو داشت نتواند بدون داشتن رمز دوم وارد محیط هاست و یا در واقع کنترل پنل سی پنل شما شود.

چرا باید ورود دو مرحله ای در سی پنل را فعال کنم؟

فعال کردن ورود دو مرحله ای در سی پنل خود به تنهایی یکی از عوامل افزایش امنیت به شمار میرود و در این صورت شما مطمئن می شوید که افراد سودجو با در دست داشتن یوزر نیم و پسوور سی پنل شما قادر به ورود به آن نخواهند بود و باید رمز دومی که هر چند ثانیه یکبار تولید می شود را داشته باشند، پس چه بهتر است برای افزایش امنیت تا جایی که می شود فاکتورهای امنیتی را رعایت کرد تا نتیجه بهتری از تامین امنیت بتوان گرفت.

آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای سی پنل

برای ورود دو مرحله ای در سی پنل نیاز به افزونه ای ندارید زیرا این کار از طریق محیط سی پنل قابل اجرا است و به همراه یک اپلیکیشن ( نرم افزار ) موبایل که برای صادر کردن رمز دوم باید بر روی گوشی خود نصب کنید.

ابتدا مانند روال سابق وارد هاست سی پنل خود شوید.

در بخش SECURITY بر روی گزینه Two-Factor Authentication کلیک کنید.

صفحه ای که برایتان باز می شود بر روی گزینه set up Two Factor – Authentication کلیک کنید.

حتما بخوانید :  اضافه کردن دامنه جدید هاست سی پنل

 

در این صفحه دو کار باید انجام شود که بشرح زیر است:

  1. اسکن کد QR توسط اپ های مخصوص اینکار بخصوص Google Authenticator
  2. وارد کردن کد امنیتی 6 رقمی ارائه شده توسط اپ احراز

بعد از دانلود و نصب این برنامه بر روی گوشی خود وارد آن شوید و با کلیک بر روی گزینه افزودن انتخاب کنید که از کدام روش میخواهید این فعال سازی را انجام دهید. با کلیک بر روی scan a barcode میتوانید دوربین موبایل که برای شما روشن میشود را بر روی بارکدی که در سی پنل نمایش می دهد قرار دهید تا عملیات فعال سازی انجام شود و سپس با کد ۶ رقمی که در نرم افزار به شما نشان داده میشود با وارد کردن آن در انتها صفحه سی پنل یعنی STEP 2 فعال سازی را انجام دهید.

با انتخاب enter a provided key میتوانید به جای استفاده از بارکد اطلاعات نام اکانت و key رو که در انتها همین صفحه در سی پنل وجود دارد رو به نرم افزار بدهید تا نرم افزار به شما یک کد ۶ رقمی بدهد و با وارد کردن این کُد در انتها صفحه سی پنل در بخش step 2 این فعال سازی را انجام دهید

درنهایت بر روی گزینه configure Two Factor – Authentication کلیک کنید .

 

غیر فعال کردن ورود دو مرحله ای سی پنل

برای غیر فعال سازی کافیست مراحل زیر را طی نمائید .

مجددا در بخش SECURITY بر روی گزینه Two-Factor Authentication کلیک کنید.

مطابق تصویر بالا روی گزینه Remove Twe-Factor Authentication کلیک نمائید .