logo-samandehi

آموزش دریافت SSL رایگان – Let’s Encrypt

ادمین 3 شهریور 96 آموزش سی پنل , دامنه بین المللی , دسته‌بندی نشده 2750 بازدید

پروتکل امنیتی لایهٔ انتقال (Transport Layer Security)، بر پایه لایهٔ سوکت‌های امن (Secure Sockets Layer) که یکی از پروتکل‌های رمزنگاری است و برای تامین امنیت ارتباطات از طریق اینترنت است بنا شده‌است. برای اطمینان از هویت طرف مقابل و تبادل کلید متقارن از گواهی X.509 و رمزنگاری نامتقارن استفاده می کند. این پروتکل امنیت انتقال داده‌ها را در اینترنت برای مقاصدی چون کار کردن با پایگاه‌های وب، پست الکترونیکی، نمابرهای اینتزنتی و پیام‌های فوری اینترنتی به کار می‌رود. اگرچه TLS و SSL با هم تفاوت‌های اندکی دارند ولی قسمت عمده‌ای از این پروتکل کم و بیش یکسان مانده‌است.
پروتکل TLS به برنامه‌های Client/Server اجازه می‌دهد که در شبکه از طریقی که از eavesdropping (شنود)، message forgery (جعل پیام) جلوگیری می‌کند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. authentication TLS (احراز هویت) و communications confidentiality (ارتباط مطمئن) در اینترنت را از طریق استفاده از cryptography(رمز نگاری) فراهم می‌کند.

این گواهی ها معتبر و برای شرکت Let’s Encrypt می باشد .محدودیتی در تعداد وجود ندارد و بصورت نامحدود برای همه دامنه ها قابل فعالسازی می باشد.بدون نیاز به داشتن ایپی اختصاصی ! ولی در حال حاضر سپاهان سرور طبق سیاست ها ما برای استفاده از SSL نیاز به IP اختصاصی هست .

 

آموزش نصب SSL روی CPanel

 

نصب گواهی‌نامه ssl رایگان در سی‌پنل

وارد CPanel شوید ، روی گزینه SSL/TLS سی پنل کلیک کنید و  و سپس روی گزینه Manage SSL sites. در پایین صفحه کلیک کنید .

حال اگر ssl فعالی وجود دارد که نصب شده ابتدا باید آن را unistall کنید .

برای فعال سازی این گواهی به سی پنل هاست خود وارد شده سپس بر روی گزینه Let’s Encrypt کلیک کنید.

سپس بر روی گزینه New SSL Certificate کلیک کنید.

دامنه مورد نظر برای ssl را انتخاب و submit کنید .

 

ریدایرکت تمامی ادرس ها به ادرس های https

کافی است فایل htaccess سایت خود را جهت ویرایش باز کرده و کد زیر را در آن قرار دهید :

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTPS} off [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^domain\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ https://domain.com/$1 [R=301,L]

در کد بالا لازم است هر کجا که دو عبارت domain و .com درج شده، آنها را با نام و پسوند صحیح دامنه ی مورد نظر خود جایگزین کنید.

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید ، می‌توانید از تنظیمات > همگانی ، آدرس سایت و یا داشبورد و یا هردو را به https ببرید ، افزونه هایی نیز برای این کار وجود دارند.